Valguskarniis loob hubase miljöö

Ajad muutuvad, aga sama kehtib ka moe ja eelistuste kohta. Hea näide selle kohta on valgustus, iseäranis kaudne valgustus. Kui varem lähtuti valgustuse kujundamisel peamiselt praktilisest vaatenurgast, siis tänapäeval on selles valdkonnas esmatähtis teatud omadustega miljöö loomine. Valgustuslahenduste abil saab muuta elu- ja tööruume palju meeldivamaks ning mõnusamaks.

Kaudse valgustuse nutikas kasutamine elu- ja tööruumides annab tõeliselt efektse tulemuse, kuid loob ka eri ruumiosades ja nende ümbruses soovitud õhustiku. Kuigi praktilist külge ei saa kõrvale jätta, on palju olulisem see, millise tunde loob teis ruum, kus viibite.
Kaudne valgustus elu- ja tööruumides muudab meeleolu helgemaks. See annab ruumile iseloomuliku näo ja tegutsemisjõudu neile, kes seal elavad või töötavad.

Kaudne valgustus teeb majast mõnusa ja nauditava kodu ning kontorist koha, kus töö läheb lennates. Võimalusi on lõputult – laske vaid oma fantaasial lennata.

 

 • Praktiline ja vajalik

  Kutsuvalt valgustatud esikus või koridoris tunnevad kõik end teretulnuna. Kaudne valgustus muidu hämaravõitu esikus või koridoris mõjub sooja tervitusena nii teile kui ka külalistele, olgu siis tegu kodu või töökohaga. Samuti jätab seintele või laele suunatud valgustus esikust suurema mulje.

  Kas olete mõelnud trepiastmete kaudsele valgustamisele? Selline valgustus ei muuda mitte ainult treppidest käimist ohutumaks, vaid paneb inimesed end trepil kindlamana tundma.

  Pildil on karniis SX179.

 • Kumav valgus, mis loob sooja tunde

  Kaudne valgus kumab soojalt ja ühtlaselt seintele, laele või põrandale, luues kodus mõnusa rahuliku miljöö.

  Eriti ruumika mulje loomiseks võib kaudse valgustuse sobitada lakke või põranda kohale, kust see allapoole kumab. Lisaks võib kaudset valgustust kasutada seintel nende esiletoomiseks.

  Pildil on karniis C351.

 • Kontoriruumides on tähtis heaolutunne

  Inimesed veedavad kontoris peaaegu sama palju aega kui kodus. Seepärast on tähtis, et tunneksime end tööl hästi ning meil oleks piisavalt energiat, et oma ülesandeid edukalt täita.

  Mõned kaudse valgustuse abil tekitatud nutikad eriefektid muudavad teid vaid hetkega erksamaks.

  Pildil on karniis C381.

 • Rõhutage seda, mis on oluline

  Vahel annab hea tulemuse see, kui tõsta esile teatud ruumiosi ja hoolikalt valitud kaunistuselemente. Miks mitte teha seda kaudse valgustusega?

  Pildil on karniis C390.

 • Jätke tuled magamistoas põlema

  Kuigi kõik ei pruugi sama meelt olla, meeldib meile, kui magamistoavalgustus on alati sisse lülitatud. Kaudne valgustus loob tegelikult õdusa tunde, mis teid pehme tekina endasse mähib. See on pea märkamatu, kuid alati olemas ja meeldiv.

  Pildil on karniis C362.