Nõuandeid Orac Decor liistude paigaldamiseks

Orac Decor ® elemente on lihtne paigaldada, kuid hea ettevalmistus on pool võitu. Neid nõuandeid jälgides toimub karniiside, liistude ja dekoorelementide paigaldus ilma suuremate pingutusteta.

 

Kuidas varjata lõhet oma põranda ja seina vahel?

Kui paigaldate parketti, on soovitav jätta see 1 cm seinast eemale. Puit hingab ja võib paisuda. Selle vahe saate peita näiteks Orac Decor liistudega CX132 ja CX133 või kasutada mõnda Orac põrandaliistudest, mille võib värvida kas valgeks või seinaga ühte värvi.

 

Kuidas peaks paigaldama põrandaliistu, kui põrand ei ole ühtlane?

Kui põrand ei ole tasane, siis on parim lahendus joonistada tasandusjoon. Viitepunktiks saab see koht, kus põrand on kõige kõrgemal. Selle kõrgeima koha järgi joonista tasane joon ümber terve ruumi. Paigalda põrandaliistud ja siis isoleeri vahed, kus põrand on natuke madalam.

 

Kuidas tekitada kõrgemat põrandaliistu?

Kõrged põrandaliistud on hetkel väga populaarsed, kuid soovitav on, et kõrge põrandaliist oleks proportsioonis seina kõrgusega. Kui ei, siis on tulemus liiga raske ja pigem liialt peenutsev.

Samuti  võid sa paigaldada põrandaliistu kohale, veidi kõrgemale lisa seinaliistu, kasutades ühte või kahte erinevat tüüpi liistu. Seejärel saad sa värvida selle põrandaliistu ala kuni kõrgeima liistuni ühte värvi, et jääks visuaalne mulje kõrgest põrandaliistust.

 

Kas Orac Decor ® tooteid võib paigaldada ka värvitud pindadele?

Jah, võib, kuid oluline on jälgida, et pind oleks puhas, kuiv ja mitte rasvane. Kui pinnal on mustust, siis tuleb see eelnevalt eemaldada. Alati kasuta Orac Decor ® paigaldusliime: Decofix Pro või Decofix Power liimi.

 

Kas Orac Decor ® tooteid võib paigaldada tapeedile?

Kõige parem on tapeet enne Orac Decor liistude paigaldamist eemaldada. Kui see on võimatu ja tapeet on sile ning mitte poorne, siis võib kasutada Decofix Power liimi Orac Decor toodete liimimisel.

 

Kas Orac Decor ® tooteid saab paigaldada krohvitud pinnale või kipsile?

Jah, saab küll. Ainus tingimus on see, et krohv peab olema täiesti kuiv.

 

Kuidas kasutada liiste koos tapeedi, keraamiliste plaatide või näiteks puiduga?

Kui ühel seinal kasutada värvitud osa ja tapeeti, siis parim viis need pinnad omavahel ühendada, on kasutada Orac liiste. Nii võib tekitada ka värvitud pindadele tapeeditud ruute, raamides neid erinevate Orac liistudega.

 

Milline on parim viis ühendada liiste omavahel?

Orac Decor pakub selleks puhuks spetsiaalset liimi Decofix Extra. Katke liimiga ühendatavate elementide otsad ja suruge neid omavahel kokku. See on oluline just seetõttu, et liistud omavahel korralikult kinnituksid ja liim kiiremini kuivaks.

 

Kuidas eemaldada liimijääke?

– Kui te kasutate Decofix Pro liimi – saab seda eemaldada veega, aga oluline on teha seda kohe peale liimimist.

– Kui te kasutate Decofix Extra liimi – eemaldage liimijäägid 20 minutit peale liimimist, kasutage selleks spaatlit ja atsetooni, värvivedeldajat või lappi.

– Kui te kasutate Decofix Power liimi (kõigile pindadele sise- ja välistingimustes), eemaldage liimijäägid kohe seebivee ja lapiga.

 

Mida peaks tegema, kui te ei kasutanud Decofix Extra liimi liistude ühendamiseks ja liitekohad on nüüd näha?

Eemalda kõik, mis on kahe Orac liistu vahel, kasutades maalri lõikenuga ja täida vahed nii sügavalt kui võimalik Decofix Extra liimiga. Suru liiste omavahel kokku ja lase kuivada 20 minutit.