Kõigepealt kontrollige, et kõikide rullide seeria ja mustri number oleks ühesugune.
Tapeetimist alustatakse valguse poolt – siis ei teki paanidele varje. Nöörloodi järgi tõmmatakse seinale joon, mis märgib esimese tapeedipaani asukoha.
Seina kõrgus mõõdetakse. Tapeedirull avatakse nii, et mustripool oleks näha. Esimese paani lõikamisel tuleb jälgida, et soovitud kujundid jääksid ülemisse serva. Et kontrollida mustri jätkumist, lõigatakse järgmine paan esimese kõrval. Ühesuunalise mustri puhul peab iga teise paani suunda vahetama, see teeb kleepimise lihtsamaks. Kui vajalik kogus tapeeti on lõigatud, keeratakse pakk paberipoolega üles ja tasandatakse servad.
Pealmise paani ülemine serv nihutatakse 15-20 cm allapoole, et tapeedivirna äär jääks puhtaks. Nii talitatakse iga järgmise paani kliisterdamisel. Kliister kantakse paanile harja või rulliga keskelt väljapoole. Seejärel käänatakse (mitte murda!) paani mõlemad otsad veerandi võrra tagasi nii, e küljed täpselt kokku langeksid. Enamikul juhtudel pannakse tapeet seina serv serva vastu. Kui soovitakse, võib üks serv teist paani 1cm ulatuses katta.
Tapeediliimil lastakse 1-2 minutit imbuda, et paan kuivades paremini pingulduks. Tapeedid, mille mustris on pronksvärvi, pannakse seinale kohe pärast kliisterdamist. NB! Fliistapeedil kantakse liim otse seinale ning tapeet selle peale.
Seina ääres tõmmatakse paani ülemine ots lahti ja asetatakse nöörloodi joone järgi paika.
Ülaosa vajutatakse kinni joone või teise paani serva järgi (sellel etapil saab paani vajadusel nihutada või lahti tõmmata). Kui paan on kohal, hõõrutakse see harja või rulliga kinni: kõigepealt ülalt keskelt alla ja seejärel servade poole. Servad tupsutatakse kinni. Nüüd tõmmatakse lahti kokku käänatud alumine osa ja vajutatakse paan lõpuni seinale (ikka ülalt alla ja keskelt servade poole). Jälgida tuleb, et tapeedi alla jäänud õhk pääseks servade alt välja.
Alumine serv tõmmatakse lahti ja lõigatakse parajaks. Kui põrandaliistud on ära võetud, tehakse seda põranda kõrguselt. Kui ei, märgitakse paanile liistu kõrgus ning lisatakse sellele liistu laius ja seejärel lõigatakse paan parajaks ning kleebitakse liistu servale. Tapeedi võib ära lõigata ka täpselt liistu kõrguselt. Nüüd kontrollitakse, kas tapeedile pole jäänud kliistriplekke ja kui on, siis tuleb need niiske käsnaga kohe eemaldada.
Nurkade tapeteerimisel lõigatakse kliisterdatud ja kokkumurtud paan lahti nii, et siil ulatuks 3-4 cm üle nurga ja hõõrutakse korralikult kinni. Seejärel kontrollitakse nurka nöörloodiga. Järelejäänud tükiga jätkatakse järgmise seina tapeetimist.
Tapeeti uste ja akende kohale lõigates tuleks jälgida, et muster õigesti edasi “jookseks”. Mõistlik on panna paane järjest, sest hilisema lappimisega on raske saada korrektset tulemust.
Kui pistikupesad ja lülitid on eelnevalt eemaldatud (seda tehes ei tohiks unustada elektrit välja lülitada!), lõigatakse nende augukohad terava noa või žiletiga tapeedist välja. Kui see jäi tegemata, tuleb veidi rohkem vaeva näha. Kõigepealt märgitakse ära lüliti või pistikupesa nurgad ja lõigatakse tapeet selle pealt diagonaalselt läbi. Nüüd eemaldatakse üleliigsed tükid. Ümarate lülitite ja pistikute puhul võib neid katva tapeedi lõigata 6-8 sektoriks (nagu tordi) ja seejärel tõmmata need tagasi ja eemaldada.
Äsja tapeeditud ruumis ei tohiks olla ülearu soe ega niiske. Kuumas ruumis kuivab tapeet liiga kiiresti ja võib mõnest kohast lahti tulla või koguni rebeneda. Vältida tuleb ka ülemäärast niiskust, selle tagajärjel võivad tapeedile tekkida laigud. Optimaalne töötemperatuur tapeetimisel on 18-20 °C. Vältige tõmbetuult!